fbpx

Somatik Yoga; zihinsel, fiziksel ve enerjisel sağlığı, yaşam kalitesini ve kişisel performansı iyileştirme becerisinde etkili bir hareket terapisidir. Somatik yoga serileri ile bedende biriken kronik gerilimi hafifletme ön plandadır. Aynı zamanda proprioseptif algının geliştirilmesiyle duyu farkındalığında güçlenme de fark edilir. Bedenin herhangi bir segmentinde yaşanan deformasyon veya denge kaybında, düzenli yapılan somatik yoga serileri ile yeniden yapılanma sağlanır.

Anatomi dünyasının Cinderella’sı Fasya ise, bu konunun en önemli yerini, yani hareketin temelini oluşturur. Vücudu baştan aşağı, içten dışa her bir parçasını sarıp sarmalayan, aynı zamanda hisseden ve iletişimi kuran bir bağ doku sistemdir. Tüm bunların yanı sıra, güçlü ve esnek kasların veya güçsüz, gergin ya da ağrılı bölgelerin sebebi, hatta vücudun sağlıklı /sağlıksız tüm fiziksel hareketinin temeli fasya ile ilişkilidir.

fasya-ve-somatik-yoga
Programın Amacı

Çalışmamız boyunca Fasya bilgisine girişin yanı sıra ve somatik yogayı teorisel anlamda farklı bakış açılarıyla öğrenecek, derslerinize ve bedensel çalışmalarınıza nasıl entegre edebileceğinize dair çeşitli uygulamalar deneyimleyerek pratik etme fırsatını bulabileceksiniz.

Programın İçeriği

Fasya ve yapısı

Fasya’nın kas, kemik, kan, damar ve bağ dokularıyla olan ilgisi Fasyal Hatlar

Fasya ve ağrı ilişkisi

Fasya’nın Yoga akışlarıyla olan aktivasyonu

Somatik Yoga’ya giriş

Somatik Yoga ve Fasya ile kemik-kas hareketi

Somatik Yoga uygulamarıyla beden bilincinin uyandırılması ve postür düzenleme

Somatik Yoga temel serileri, nefes ve somatik meditasyon deneyimleri

Yaşam enerjisini yeniden kullanma, etkili zihin-beden bağlantı uygulamaları (bireysel çalışma)

Buluşma Tarihleri

Tarih: 22 – 23 Şubat 2020

Saat: 11:00 – 20:00 arası

Yer: Nuve Yoga

Program Ücreti

Katılım ücreti: 1100 TL

7 Şubat’a kadar Erken Ödeme Avantajı ile: 900 TL