fbpx

Şeyma Özcan Laleli ile 200 Saat Temel Yoga Uzmanlaşma Programı; yoga yolunda ve uygulamasında derinleşmek, kendini tanıma, değişim ve dönüşüm yolu için adım atmak, yogayı ezoterik bir inanç değil, sağlam ve ayakları yere basan, gündelik yaşama doğrudan uyarlanabilen pratik bir yaklaşımla özümsemek isteyen ve yoga uzmanlığının inceliklerini öğrenerek mesleği haline getirmek isteyen herkese açıktır.

Programın ücretsiz tanıtım seanslarının tarihleri aşağıdaki gibidir:

 • 5 Ekim Cumartesi 14:00 – 15:30
 • 15 Kasım Cuma 20:00 – 21:30
 • 14 Aralık Cumartesi 14:00 – 15:30

Bu seanslarda hem Şeyma Özcan’la tanışıp beraber güzel bir pratik yaparak kendisinin yoga anlayışını deneyimleyebilir, hem de programa dair sorularınızı sorabilirsiniz. Tanıtım seanslarına rezervasyon yaptırmak için info@nuveyoga.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Avantajlı erken ödeme indirimi 2 Aralık 2019 tarihinde sona erecektir.

seyma_acikmavi_RYS200

Bu program, Şeyma Özcan’ın 13 yıllık yoğun yoga uzmanlığı deneyiminden süzdükleriyle 7. kez gerçekleştirilmektedir. Her seferinde araştırmacı, öğrenmeye açık, iyi ve dengeli seanslar verebilen yeni yoga uzmanlarını mezun eden program, içerik olarak her yıl daha da zenginleşmekte, özellikle bire bir ilgi ve iletişim yoluyla, öncelikle kendi kişisel dönüşüm yolculuğunda derinleşmek isteyenler için güvenli ve etkileriyle şaşırtıcı bir alan yaratmaktadır. Şeyma Özcan, yıllar yılı yoganın felsefi ve fiziksel alanında dünyaca ünlü uzmanlarla katıldığı programlardan edindiklerini, kinesiyoloji, evrim, psikoreterapi, doğaçlama hareket, somatik hareket, Skinner bırakma tekniği, mindfulness, travma iyileştirme ve aile dizimi gibi yakından ilgilendiği alanlarda aldığı eğitimlerden öğrendikleriyle birleştirmekte, öncelikli amacı kişinin tam potansiyeline ulaşması, sevgiyi ve şefkati çoğaltarak ‘farkında ve duyarlı’ bir hayat yaşaması olan, 6 aya yayılan yoğun ve derin bir deneyim alanı sunmaktadır.

Program İçeriği

Bu program kapsamında;

 • İnsan varoluşunu fiziksel, psikolojik, zihinsel ve sosyal açıdan inceleyerek daha derinlemesine bir anlayış kazanmak
 • Temel yoga asanalarını ve varyasyonlarını öğrenmek, deneyimlemek
 • Güvenli & besleyici bir yoga seansı vermek
 • İyi bir yoga seansı vermek için fiziksel-spiritüel tema & serileme oluşturmak
 • Temel hareket & enerji anatomisi, beden parçalarının birbiriyle ilişkisinin asana (yoga pozu) üzerinden incelenip analiz edilmesi
 • Yoga asanalarında ellerle yönlendirme & hiza kavramı
 • Nefesin anatomisi & nefes teknikleri
 • Meditasyonun özü, bir uzman adayı olarak meditatif bakış açısının pratik olarak yaşam biçimine yansıtılması
 • Mindfulness (bilinçli farkındalık) bakış açısı & uygulamaları.
 • Beyin ve sinir sisteminin çalışma biçimi
 • Yoga & meditasyon pratiğinin özümsenmesi & içselleştirilmesi
 • Yoga Uzmanlığı sanatının incelikleri, iyi bir yoga uzmanı kime denir?
 • Yoga felsefesi & tarihi

konularında hem teorik hem de pratik olarak, derinlemesine bir öğrenme ve öğrendiklerini uygulayarak pekiştirme ortamı yaratılacaktır. Bu doğrultuda uzman adayları, programın başladığı ilk günden itibaren seans verme ve yoga seansını oluşturan bileşenleri kavrama konularında sürekli desteklenip teşvik edilecekler bire bir geri bildirim alacaklardır.

Kimler Katılabilir?
 • Kendini tanımak, geliştirmek, yoganın & meditasyonun müthiş dönüştürücü gücü üzerinden kendi potansiyelini keşfetmek, kendi başına yoga & meditasyon yapmayı öğrenmek isteyenler.
 • Hali hazırda yoga pratiği olup, yoga yolunda , öğretisinde ve felsefesinde derinleşmek, meditatif bakış açısını gündelik yaşamının ayrılmaz bir parçası haline getirmek isteyenler.
 • Yoga uzmanlığını mesleği haline getirip, spor salonlarında ve yoga merkezlerinde seans vermek isteyenler.
 • Hali hazırda antrenörlük, fitness koçluğu, pilates eğitmenliği gibi bir mesleği olup, öğrencilerinin esnekliklerini ve yaşam kalitelerini arttırmaları yönünde onlara daha iyi destek olarak kariyerine katma değer eklemek isteyen spor-fitness profesyonelleri.

Önemli:

 • Program gerek fiziksel, gerekse psikolojik ve duygusal açıdan yoğun bir süreç olduğundan, adayların bu sürece hazırlıklı olmaları gerekmektedir.
 • Program başladığında en az 6 aylık bir yoga pratiği deneyimine sahip olmak gerekmektedir.
Buluşma Tarihleri

Program inziva ile birlikte yaklaşık 6 aylık bir sürece yayılacaktır. Buluşmalar hafta sonları, Cumartesi & Pazar günleri, Kadıköy Moda’da yer alan Nuve Yoga’da 10.00-18.00 saatleri arasında gerçekleşecektir. Buluşmalarda hem teori hem de pratik yer alacaktır. Konular, sunumlar ve videolarla desteklenerek işlenecektir. Toplam 7 hafta sonu buluşmasının tarihleri aşağıdaki gibidir:

 • 11 – 12 Ocak
 • 8 – 9 Şubat
 • 14 – 15 Mart
 • 11 – 12 Nisan
 • 9 – 10 Mayıs
 • 6 – 7 Haziran
 • 20 – 21 Haziran

Hafta sonu buluşmalarında teorik olarak işlenen konular; ödevler, araştırmalar, seans izleme ve deneyimli uzmanların seanslarına asistanlık yapma gibi etkinliklerle sürekli biçimde pratik bir kavrayışa doğru desteklenecektir. Amaç ezbere ve belli kalıplara dayanmak yerine, sürekli öğrenme, araştırma ve merak duygusuyla beslenen yeni uzmanlar yetiştirmektir.

İnziva

Yoğun asana, meditasyon ve sessizlik içeren inziva ile 6 ay boyunca öğrenilenler pekiştirilecek ve doğanın içinde yoga yolunun ve meditasyonun özüne dair derinlemesine bir iç araştırmaya girilerek program tamamlanacaktır.

İnziva hafta sonu buluşmalarının tamamlanmasının ardından, Eylül 2020’de gerçekleşecek ve 4 gece 5 gün sürecektir. Mekan ve tam tarih daha sonra açıklanacaktır.

200 Saat Nelerden Oluşuyor?

Hafta sonu buluşmaları, ödevler, araştırmalar, grup çalışmaları, en az 40 derse katılım, kendi pratiğini yapma, asistanlık, ders izleme ve inziva.

Sertifika

Yukarıdaki tüm gereklilikleri yerine getiren ve saatlerini tamamlayanlar ve mezuniyet için tüm koşulları yerine getirenler, Yoga Alliance onaylı uluslararası geçerliliği olan sertifikayı almaya hak kazanacaklar ve bu sertifika ile diledikleri yerde seans verme şansına sahip olacaklardır.

Program Ücreti
 • Programa katılım bedeli 6800TL+KDV‘dir. Kaydınızın kesinleşebilmesi için 1000TL kapora ödemesi yapılması gerekmektedir. Kaporanın geri iadesi yapılmayacaktır. Kalan bedel eğitim başlamadan önce tek seferde tamamlanabileceği gibi, Ocak, Şubat ve Mart’taki buluşmalarda ödenmek üzere 3 eşit takside bölünebilir.
 • Erken Ödeme İndirimi: 27 Aralık 2019’a kadar yapılan ödemeler için eğitim bedeli 5800TL+KDV‘dir. Tüm bedelin nakit olarak ve tamamının tek seferde ödenmesi gerekmektedir, geri iade yapılmayacaktır.
 • Program ücretine, inziva konaklama ve yol ücreti dahil değildir.
Sorularınız İçin

Sorularınız için Şeyma Özcan Laleli’ye seymaya@gmail.com üzerinden erişebilirsiniz.

Programa Katılanlar Ne Dediler?

Büşra Tanrıkolu: Öyle bir şeyin içinden geçtik ki hepimiz başlarken aklımızda bile olmayan, tahmin edemeyeceğimiz şekilde dönüştük. Bedendeki duyguları ince ince yerinden çıkartıp sonra onları farklı kaydedip yine yerli yerine oturtmak hiç kolay olmadı, ama elimizden gelenin en iyisini yaptık. Bu yolda bize kılavuzluk eden Şeyma hoca’ya ne kadar minnet duysak az. Bu kadar sade, bu kadar olması gerektiği gibi ve aynı zamanda dopdolu bir eğitim süreci geçirmek hepimizi biraz daha durmaya, dinlemeye ve düşünmeye sevk etti. Şimdi hayatımıza kattığımız bu öğret ile yola devam etme vakti, her şey yine olması gerektiği gibi ancak daha bir farkında olarak ve daha büyük bir sevgiyle. Öğrencilik ömür boyu, iyi ki.
Her şey için çok teşekkürler hocam.

Deniz Aydoslu: Önemli bir dönüm noktasında başladığım yoga eğitmenliği eğitimine kendimde bir eğitmenden fazlasını bularak bitirdim. Kendimi tekrar bulma, keşfetme ve dönüşme ile geçen 5 ay sonrasında bana gösterilen yolda bulduklarım beklediğimden çok daha fazlaydı.
Eğitim sırasında okuma ödevi olarak verilen kitaplardan birini yanımda taşıyorum. Her seferinde farklı bir anlam buluyorum.
İyi ki katılmışım bu eğitime.
Sonsuz Sevgiler,

Gülşah Şimşek: Bugün bu yazıyı yazmak için yine doğada bir yerdeyim. Birlikte paylaştığımız 6 aylık süreç içinde; kelimelere sığamayacak kadar güzel anılar, harika deneyimler ve muhteşem arkadaşlıklar kazandırdı bana. Bu yola çıkmak uzun zamandır hayalimdi ve bu hayali paylaştığım tüm arkadaşlarım ve siz eşsiz ve harikaydınız. Eğitimin her dakikasında bir şeyler fark etmek, bir şeyler keşfetmek ve en önemlisi kendimize dönmek aslında yoganın birleştirici ve bütünleştirici olan kelime anlamının tam olarak karşılığıydı benim için. Yoganın sadece fiziksel bir değişim olmadığının öncelerden beri farkında olsam da; bu derece içimize, asıl kendimizi görmeye, ‘ben’ kelimesini bu kadar keşfetmemiz için büyük bir yol olduğunu bu eğitim sayesinde fark edebildim.

Eğitim boyunca her birimizin yüreğine birer damla kendinizden bir parça bıraktığınızı o kadar iyi hissedebiliyorum ki… İyi ki bu kendini keşfetme, hayatta ve kendi dünyamdaki yolculuğunda aslında ne ve kim olduğumu fark etme yoluna sizinle çıkmışım. Verdiğiniz emekler, hoşgörülü yaklaşımlarınız ve tatlı paylaşımlarınız için ne kadar teşekkür etsem az. En içten sevgimle kucaklıyorum.

Şeyma Özcan Laleli Kimdir?

Çocukluğundan beri hayatı ve görünenin ardında ne olduğunu çok merak eden Şeyma, 28 yaşındayken karşılaştığı yoga ve meditasyon öğretileriyle, bu merakın merkezine insan bedenini ve varoluşunu koydu. Gecesi gündüzüne karışmış, yorgun ve gergin bir reklamcıyken tanıştığı yoga, hem bedenine, hem nefesine, hem de durulmayan kafasına şifa olunca, bu bilgileri herkes öğrenmeli ve hayatına katmalı hevesiyle yoga uzmanı olmaya karar verdi.

İstanbul’da 12 yıl boyunca çok yoğun bir tempoda sürdürdüğü yoga uzmanlığı serüveninde, Cihangir Yoga, Yoga Time, Yogaia ve Yoga8 gibi saygın yoga stüdyosu ve okullarında, ülkenin en büyük spor salonu olan Mars Athletic Club’ın ana şubelerinde, Do & Co, Turkcell, Digiturk, Axa Sigorta, Doğan Holding, Master Card, Nova Nordisk gibi büyük kurumsal şirketlerde yoga dersleri verdi ve binlerce insanın yogaya başlamasına ve severek devam etmesine vesile oldu. Festivallere katıldı, spesifik konularda atölyeler yaptı, uzmanlık programları düzenleyerek yeni yoga hocaları yetiştirdi. Cihangir Yoga’nın Staj Programı bünyesinde 7 yıl boyunca mentorlardan biri oldu ve pek çok yeni yoga hocasının gelişim yoluna rehberlik etti, ilham oldu.

Nisan 2018’de İstanbul çemberini kapatmaya karar veren Şeyma, Balıkesir’in şirin beldesi Burhaniye’ye taşındı ve evlendi. Büyük bir şehirin hızından ve kaosundan, küçük bir kasabanın sakinliğine ve sadeliğine gelmek, acelesizliğin, yavaşlığın lezzetinde demlenmek, doğaya bu kadar yakın olmak O’na çok iyi geldi ve yogayla kurduğu bağ ve onu uygulama ve öğretme şekli derinleşmeye, zenginleşmeye başladı. Kasım 2018’de, Burhaniyeliler’i bu kadim öğretilerin dönüştürücü gücüyle tanıştırmak, yogayı herkesin ulaşabileceği bütünleyici bir yöntem olarak sunmak niyetiyle yola çıktılar ve eşiyle birlikte Stüdyo Laleli’yi açtılar. Edremit Körfezi’nin ilk yoga stüdyosu çok sevildi ve açıldığından bu yana her yaştan öğrencisi için yeni bir nefes, bir yaşam alanı olmaya devam ediyor.

Hayatı boyunca, iyi bir hoca olmak için her şeyden önce iyi bir öğrenci olmak gerektiğine inanan Şeyma, dünyaca ünlü pek çok saygın yoga & meditasyon hocasıyla ve terapistle çalışma, uzmanlık programlarına katılarak bilgide ve deneyimde derinleşme fırsatını buldu. Dynamic Yoga, Hatha Yoga, Yin Yoga, Anusara Yoga, Yoga Terapi ve Mindfulness Meditasyon, Yoga Felsefesi gibi birbirinden farklı alanlarda binlerce saati bulan uzmanlık eğitimlerine katıldı. Yine iyi bir hocanın, kendi varlığı ve ruhuyla yakın ve cesur bir çalışma içinde olması gerektiğini bildiğinden, aile dizimi, osho terapileri, psikoterapi, sanatla terapi gibi çalışmalardan da her zaman faydalandı. 6 yıldır, müthiş bir bırakma tekniği olan, yoga uygulamasını derinden değiştiren SRT (Skinner Releasing Technique) kurslarını takip ediyor.

Kinesyoloji, psikoloji, embriyoloji, sinir sisteminin ve beynin işleyişi, somatik deneyim, Feldenkreis, travma sonrası stres bozukluğu gibi meraklı olduğu diğer konularda da sürekli okuyan, araştıran, uygulayan, yeni ve şaşırtıcı şeyler öğrenen Şeyma, hocalığında beslendiği tüm kaynaklardan süzdüklerini birleştirip bütünleştirerek, şiirsel bir dille, kendine has bir öğretme ve aktarma biçimine dönüştürüyor.

Öğrencilerine, oldukları gibi olabilecekleri, varoluşlarını her yanıyla dinlemeye, hissetmeye, kabul etmeye ve sevmeye teşvik eden, özgür ve güvenli alanlar yaratıyor. Verdiği derslerde ve sunduğu programlarda katılımcıları davet ettiği temel tavırda, Mindfulness öğretilerinden ilham alıyor ve ‘öz şevkat & öz farkındalık’ yoluyla, mümkün olduğunca ‘an’da mevcut olmaya dönük yaptığımız düzenli ve samimi pratiklerin ‘dönüşüm’ü mümkün kılabileceğine bütün kalbiyle inanıyor. Beden, bize yaşama bakışımızı, huylarımızı, duygularımızı, alışkanlıklarımızı ve dünyayla bağ kurma biçimimizi gösteren bir ayna ve bu ayna formun ve şeklin ötesindeki o çok derin dünyayı ‘ruh’u keşfetmeye çağırıyor bizi.

Sanatla her zaman iç içe olan Şeyma, resim yapıyor, dansediyor ve bazen yazıyor. 3 yıldır Hawai’nin geleneksel telli enstrümanı ukuleleyi çalıyor ve şarkılar. mantralar söylüyor. Bol bol doğada vakit geçiriyor, keşfetmeye ve şaşırmaya devam ediyor. Detaylı bilgi www.seymaozcan.com