fbpx

Pawan rüzgar ya da prana;
Mukta salıvermek, bırakmak;
Asana ise poz demektir.

Pawanmuktasana, beden ve zihindeki enerjinin özgürce akmasını önleyen blokajları kaldıran, yok eden bir grup asana anlamına gelir.

Dilimize Eklem Yogası olarak çevrilmiştir.

Bazen bedende, duruş bozuklukları, dengesiz bedensel fonksiyonlar, psikolojik ya da duygusal sorunlar ya da kötü yaşam tarzı  nedeniyle enerjiler bloke olur. Bu durum kas gerginliği, sertlik, katılık, kas tutulması, dolaşım bozukluğu ve bazı küçük işlevsel bozukluklar gibi rahatsızlıklara yol açar. Bunlar giderilmezse  kronik hale gelir. Uzuvlarda eklemlerde fiziksel organlarda kronik hastalıklara sebep olurlar.

eklem-yogasi-uzmanlasma-programi

Pawanmuktasana serileri düzenli yapıldığında blokajları kaldırır ve yeni blokajların oluşmasını da önler. Böylece bedendeki enerji akışını dengeleyip, düzenleyerek stabil hale getirir ve bedenin bütüncül sağlığını geliştirir.

Yoga asanalarının yetkinliğinde bir temel oluşturmada çok önemlidir.
Vücudun kaslarını gevşetmek ve temel (ana) eklemleri açmak konusunda hazırlayıcı bir pratik olarak çok faydalıdır.

Eklem yogası, beden hareketlerinin farkındalığını arttırmakta  ve varlığın çeşitli seviyelerinin kolay farkında olunmayan süptil etkilerini geliştirmek yoluyla asananın anlamını kavramakta değerlidir.

Kimler Katılabilir?
  • Her seviyeye ve her yaşa uygundur.
  • 200 saatlik temel eğitimi olan yoga eğitmenleri için hazırlanmıştır. Özellikle hamile dersi ve yin yoga dersi veren eğitmenlerimize çok destekleyici olacaktır.
Buluşma Tarihleri

29 Şubat – 1 Mart 2020

10:00 – 19:00

Program Ücreti

Katılım bedeli: 1100 TL, K.K. 1210 TL
7 Şubat’a kadar erken ödeme: 900 TL, K.K. 990 TL

Kayıtlarımız kontenjanla sınırlıdır.

Notlar

Program 18 saat olup katılımcılara kaynak bir kitapçık verilecektir. Kitapçık Swami Satyananda Saraswati’nin, Asana Pranayama Mudra Bandha kitabındaki Pawanmukta Series bölümünün orijinal metninden çeviridir.