fbpx

Damla Fidancı

PositionYoga Terapi Uzmanı
ExperienceHamile Yogası Eğitmenlik Eğitimi (Nefess Yoga), Bireysel Yoga Terapi Seansları, Manuel Therapy Kliniği (Etiler), Pelvik Taban ve Yoga (Nefess Yoga), Kadınlığın Doğasına Yolculuk (Workshop)
Biography
2015 yılında Florence Nightingale hastanelerinin üniversitesi olan İstanbul Bilim Üniversitesi’nde 4 yıllık Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon lisans eğitimini tamamladı. Eğitim süresince bir yıl Polonya’da (Karkonoski Uniwesytet) ve İspanya’da (Universitet de Valencia) manuel terapi, kinesiyoloji ve kadın sağlığı üzerine çalışmalar yaptı. Staj dönemini Florence grubunun tüm hastanelerinde ve başta milli takım olmak üzere çeşitli sporcu kliniklerinde tamamladı. Çalışma hayatının ilk yılında kendi bedeniyle daha fazla bağ kurabilmenin yollarını ararken yogayla tanıştı. 2016 yılında Çağ Rical Gürle’nin temel seviye yoga eğitmenliği eğitimine katıldı. Bu dönemde İngiltere’de Harbornept Clinic’te Dr. Ruth Jones ve terapistlerinden kadın sağlığı, gebelik ve pelvik taban rehabilitasyonu ile ilgili eğitimlerine devam etti. Hamilelik süreci ve postpartumda gebeye bireysel destek için yoga ve terapi seansları vermektedir. Hamile yogası eğitmenlik eğitimini Nisan 2019’da açmıştır. Aynı zamanda başta Çağ Rical Gürle ve Yiğit Zırtıloğlu olmak üzere yoga eğitmenlerinin eğitim gruplarına anatomi desteği sağlamaktadır. Pelvik taban sağlığı ve omurga sağlığı üzerine workshoplar düzenlemektedir. Yogayı mesleki bilgileriyle bir araya getirip teröpatik bir alana taşıyarak yoga terapi seanslarını öğrencileri ve danışanlarıyla sürdürmektedir. Mesleki hayatına Etiler’deki manuel therapy kliniğinde devam etmektedir. Eğitim 2016, Temel Seviye Yoga Eğitmenliği, Çağ Rical Gürle 2015, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, İstanbul Bilim Üniversitesi (4 yıllık lisans eğitimi)

YOGA TERAPİ

Fizyoterapötik unsurlar içeren bir Hatha Yoga uygulamasıdır. Bel ve sırt problemleri yaşayanlar, çeşitli kas ve eklem rahatsızlıkları çekenler dahil olmak üzere her yaştan katılımcıya uygun, yavaş akışlı ve iyileştirici bir nitelik taşır.