fbpx
  1. Öncelikle Zoom uygulamasını bilgisayarınıza Zoom’un kendi sitesinden, mobil cihazlarınıza ise kullandığınız store (Play Store, App Store) üzerinden ücretsiz olarak yükleyin.
  2. Yükleme işlemi ardından eğer yoksa kendiniz için yeni bir hesap oluşturun. (Sign Up)
  3. Mail adresinize gelen doğrulama adımının ardından hesabınıza giriş yapmak için uygulamada oturum açın. (Sign In)
  4. Katılmak istediğiniz derse giriş yöntemlerinden önce bilgisayar, telefon ya da diğer mobil cihazlarınızda “Test Audio and Mic” seçeneği ile tüm ayarlarınızı kontrol etmenizi öneririz.
  5. Bazı işletim sistemlerinde Zoom uygulamasına elle çeşitli erişim izinleri vermeniz gerekebilir. Ayarlar > Uygulamalar sekmesinde Zoom uygulamasını bularak verilen izinleri kontrol edin ve mikrofon, kamera ve telefonun seçili olduğuna emin olun.
  6. Teknik hazırlıklarınız tamamlandıysa artık derse katılmak için hazırsınız. Satın aldığınız derslerin, size iletilen linkleri üzerinden ya da “Join” seçeneği ve Meeting ID girerek derse katılabilirsiniz. Unutmayın her iki yöntem de sizden bir şifre isteyecektir. Derslerin şifreleri internet sitemizde ve sosyal medya paylaşımlarımızda olacaktır.
  7. Derse girdikten sonra Zoom kontrol bar üzerinde ilk seçenek Join Using Phone Audio (veya Call Using Internet Audio, Device Audio, Phone Audio olabilir kullandığınız cihaza bağlı olarak) olacaktır. Sesli iletişim için mutlaka “Join via … / Call Using …” butonuna basmanız gerekecek. Ardından Mute/Unmute olarak iki seçeneğiniz olacak. Dersler başladıktan sonra tüm katılımcılarımızı Mute yani sessiz moda alacağız ancak önemli olduğunu düşündüğünüz bir durumda sesinizi duyurmak için “Unmute” butonuna basmanız gerekir.
  8. Dilerseniz dersler sırasında kameranızı açarak eğitmenlerimizin de sizi görebilmesine imkan verebilirsiniz. “Start Video” butonuna basarak görüntülü iletişimi açabilirsiniz.
  9. Derslere katılım belirlenen saatten 10 dakika önce başlayacaktır. Bu süre öncesinde katılım mümkün olmayacaktır.
  10. Eğitimler bittikten sonra “End” veya “End Meeting” butonu vasıtasıyla online stüdyomuzdan çıkış yapabilirsiniz.